פינוי פסולת גושית

כולנו שמענו את המילה "פסולת" פעמים רבות, אך המושג: "פסולת גושית" מעט פחות מוכר לאנשים. אם גם אתם לא שמעתם מעולם את המושג "פסולת גושית" נשמח להסביר לכם בקצרה במה מדובר, כלומר – מה זה פסולת גושית.

פסולת גושית הגדרה: פסולת שאינה אורגנית ואנו מייצרים בביתנו, אשר נוצרת בכמות גדולה כל כך עד כי לא ניתן לזרוק אותה לפח האשפה הרגיל, לדוגמה: מזרונים, עגלות ילדים, אופניים, רהיטים שונים ובוסטרים. אשפה זו תופסת הרבה מאוד מקום בחלל ועשויה להקשות על ההתנהלות במרחב כאשר כמותה גדולה.

פינוי פסולת גושית - ארגמן איכות הסביבה

הנחיות לפינוי פסולת גושית

כפי שצוין – הפסולת הגושית אשר נוצרת בבתים נערמת באופן מתמיד. בתקופות מסוימות כמו למשל בחגים או לאחר שיפוצים שנערכים במספר בתים ברחוב, עשויה כמות הפסולת לעלות בצורה משמעותית. על מנת לשמור על הסדר נקבעו הנחיות לפינוי פסולת גושית. ההנחיות כוללות מענה על איך ומתי מתבצע פינוי פסולת גושית (זמן ההוצאה, אופן ההוצאה, כמות ההוצאה), לפיכך יש לפנות אשפה גושית ביתית פעם בחודש, כאשר פסולת רבה שאינה אורגנית אפשר להוציא לשטח ציבורי יום אחד לפני פינוי. את מועד היום הזה קובעת המועצה ביישוב.

מה פסולת גושית לא כוללת?

אשפה גושית לא כוללת פסולת חקלאית, כמו למשל: צינורות השקיה, ניילון חקלאי, מיכלים וטפטפות – פסולת מסוג זה מפונה על ידי החקלאים. כמו כן, לא כוללת הפסולת הגושית פסולת שיוצרה על ידי בעלי עסקים ועל כל בעל עסק לפנות את הפסולת שהוא יצר באופן עצמאי. מעבר לזאת, פסולת משקית אינה נחשבת לאשפה גושית, על כן נדרשים תושבי משקים להזמין עבור הפסולת שנוצרה בשטחם פינוי עצמאי. בנוסף, לא נחשבים צמיגים כאשפה גושית וגם פסולת בנייה אינה נחשבת לאשפה גושית. חשוב מאוד להבחין בין סוגי האשפה השונים ולפעול בהתאם להנחיות.

כיצד מתבצע הפינוי?

ראשית יש לציין כי כמות הפסולת שניתן לפנות מוגבלת – ניתן להוציא עד 4 קוב של אשפה גושית בכל פינוי, כאשר על האיסוף להתבצע באופן מקצועי ובהתאם להנחיות הקבועות בחוק. על פינוי הפסולת להתבצע בהתאם ללוחות הזמנים, זאת על מנת לאפשר לתושבים לחיות בסביבה נקייה ולא להגיע למצב בו האשפה נערמת, יוצרת עומס בשטחים והופכת למטרד. מעבר לכך, על הפינוי להתבצע תוך יצירת מינימום רעש וזיהום, באמצעות כלים יעילים ובהתאם לתקנים מחמירים של שמירה על הסביבה.

נקודה שחשוב לדעת

יתכן כי ההנחיות בנוגע לפינוי אשפה גושית מעט נוקשות, אך חשוב להכיר את החוקים ולהדגיש כי לפי הנחיות אלו יש להוציא את הפסולת יום לפני המועד שנקבע, שכן פסולת אותה מוציאים התושבים ביום הפינוי אינה נאספת. הקפדה על התנהלות זו מאפשרת שמירה על סדר, ארגון וסביבה נעימה. כך שגם אם הדבר מחייב תכנון מוקדם הוא נדרש והכרחי.

חברה מקצועית לפינוי אשפה גושית

פינוי אשפה גושית הינו חלק בלתי נפרד משגרת החיים שלנו וחשוב שהוא יתבצע בצורה נכונה ומקצועית, במילים אחרות – חשוב שהאשפה שלנו תפונה על ידי הידיים הנכונות ובהתאם לכמויות והזמנים שנקבעו. אנו בחברת ארגמן איכות הסביבה כאן להעניק שירותי מהיר וטיפול מקצועי באשפה גושית.

פינוי פסולת גושית - ארגמן איכות הסביבה

פינוי פסולת גושית בחברת ארגמן איכות הסביבה מתבצע בהתאם לנהלים ומאפשר לתושבים לתכנן את זמני פינוי הפסולת שאינה אורגנית. על ידי תכנון נכון ניתן לשפר את איכות החיים ולחיות בסביבה נעימה, נקייה והיגיינית, תפיסה זו מגיעה מתוך ראייה נרחבת יותר אשר שמה את הסביבה ואת בריאותינו במרכז הבמה.

תפריט נגישות

 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

03-9103313