4.85

star star star star star
13 חוות דעת
 

073-7824421

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הריסת מבנים : פתרונות ירוקים במסגרת הליך ההריסה

הריסת מבנים היא הליך הנדסי נפוץ מאד בארץ ובעולם ומבצעים אותו בפועל כדי להקים, במקום בניין ישן שנהרס, מבנה חדש. למרות שמדובר בפעולה של הריסה ולא של בנייה, הדבר מצריך ניסיון, הבנה רבה בתחום ההנדסה, ידע מקצועי ברמה גבוהה וכמובן גם שימוש באמצעים מתאימים, כדי לבצע את ההריסה בצורה הטובה ביותר ומבלי לפגוע בסביבה. הריסת המבנים נעשית על ידי חברות, המתמחות בכך, ונעזרות בצוות מקצועי ומיומן של עובדים לצורך ביצוע הפעולה עצמה ותכנונה המקדים.

שמירה על איכות הסביבה

מדוע צריך לבצע הריסת מבנים

הריסת מבנים נדרשת במספר מצבים. ראשית, במקרים בהם המבנה הקיים איננו בטיחותי ואף עשוי להוות סכנה ממשית לחייהם של התושבים באזור או אלה המסתובבים בו באופן תדיר. הריסת המבנה, במקרה כזה, נועדה למנוע את קריסתו העתידית, העלולה לגרום לפגיעה של ממש. סיבה נוספת להריסת מבנים קשורה לפן הכלכלי. פעמים רבות הורסים מבנים קיימים כדי לבנות במקומם מבנים חדשים, גדולים וגבוהים יותר. הדבר נפוץ מאד בהליכים של התחדשות עירונית, שהפכו לנפוצים מאד בשנים האחרונות. סיבה צבאית היא סיבה נוספת להריסת מבנים, כפי שאנו שומעים עליה לעיתים בחדשות. הריסת מבנים במקרה כזה נעשית על ידי המדינה או על ידי הצבא ומדובר בהריסה של מבנים המהווים איום. גם מבנים שלא נבנו כחוק נוהגים להרוס באמצעים זהים וגם מבנים המייצגים משטרים דיקטטורים, דבר הנפוץ מאד במדינות שונות בעולם, אולם איננו רלוונטי לישראל.

כיצד הורסים מבנים?

הריסת בתים יכולה להיעשות במספר שיטות. במסגרת השיטה הראשונה מפרקים באופן יסודי ועדין את המבנה הקיים, ובמיוחד אם מתכננים לעשות ברכיביו השונים שימוש חוזר. ישנם מבנים שאינם ניתנים לפירוק, כמו למשל מבני בטון, אולם ישנם חלקים שונים שניתן למחזרם, כמו צינורות, רכיבים מפלדה, לבנים, רעפים ועוד. הריסת מבנים אפשרית גם בשיטה נוספת הכוללת ניסור והנפה, שיטה הנחשבת לנפוצה ביותר כיום וגם לבטוחה ביותר. מדובר בניסור של בטון ופירוקו של המבנה לגורמים באופן מבוקר. כך שומרים על יציבותו של המבנה הקיים לאורך כל תהליך הפירוק ומבלי לעמוד בפני סכנת קריסה. שיטה שלישית היא הריסה באמצעות כלים מכניים, הרלוונטית למבנים בני 3 עד 4 קומות. הריסה זו נעשית באמצעות ציוד מכני מתקדם והיא מהירה יותר.

שילוב של פתרונות ירוקים במסגרת הליך ההריסה

הריסת מבנים, במידה ואיננה מבוצעת כהלכה, יכולה לגרום לא מעט נזקים לסביבה. שילוב של פתרונות ירוקים בתהליך, יהפוך אותה לידידותית יותר לסביבה. חברת ארגמן איכות הסביבה מציעה מענה לגופים ציבוריים וגם לאנשים פרטיים, בנושא איסוף פסולת ביתית, תעשייתית וגם פסולת של בניין, המצטברת בסביבה במהלך הריסתו ובמהלך הבנייה החדשה. החברה, שפועלת בתחום זה כבר לא מעט שנים, שמה דגש רב מאד על איכות, על שירות ברמה גבוהה ועל התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח. לפרטים נוספים, פנו לטלפון 073-7824421

תפריט נגישות

 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

03-9103313