זיהום הסביבה

 
 
ההתקדמות הטכנולוגית והתעשייתית של העולם שלנו לא מגיעה בלי מחיר שאותו כל אחד מאתנו משלם
החברה שבה אנחנו חיים נחשבת, בעיני רבים, לנקודת השיא (הזמנית) של החברה האנושית המפותחת. הדבר נכון במיוחד, כפי שכל אחד מאתנו מבין, מבחינה תעשייתית ומבחינה טכנולוגית – האפשרויות שכל אחד מאתנו מקבל כמובנות מאליהן כיום הן אפשרויות שעד לפני לא הרבה שנים (בפרספקטיבה היסטורית) נראו כהזיות מדע בדיוני ולא הרבה יותר מזה. עם זאת, את המחיר שצריך לשלם על הפיתוח התעשייתי והטכנולוגי הזה, וכל מה שהוא מאפשר, כל אחד ואחד מאתנו משלם על בסיס יום יומי. העולם שלנו מזוהם – האוויר שאנחנו נושמים הוא לא נקי, המים שאנחנו שותים צריכים לעבור סינון, מזג האוויר מתחמם יותר ויותר משנה לשנה, ואנחנו צריכים לעשות כל שביכולתנו בכדי לצמצם את זיהום הסביבה ככל שאנחנו יכולים. כעת, נבין בדיוק מה אנחנו יכולים לעשות ברמה הפרטית והארגונית גם יחד.

 

הסביבה שלנו מזוהמת, ואנחנו צריכים לעשות כל מה שאפשר בשביל לצמצם את הזיהום הזה

 
 
 
  • מחזור – הדבר החשוב ביותר שאנחנו צריכים לעשות, בהקשר של צמצום השימוש במשאבים טבעיים וצמצום הפגיעה וזיהום הסביבה כתוצאה מניצול של אותם משאבים טבעיים, הוא פשוט למחזר. הדוגמה הטובה ביותר לכך מגיעה לבית של כל אחד ואחד מאתנו – כאשר אנחנו ממחזרים נייר או קרטון, גם ברמה הביתית, אנחנו חוסכים צורך בכריתה של עצים לייצור נייר. העצים שנחסכים ממשיכים לקלוט פחמן דו חמצני, שהוא חומר רעיל ומזוהם, וממשיכים לייצר עבורנו חמצן – שהוא החומר אותו אנחנו נושמים. כאשר אנחנו ממחזרים מתכות אנחנו חוסכים את הצורך בתהליכי הכרייה והעיבוד המזהמים. כאשר אנחנו ממחזרים אריזות אנחנו חוסכים את הצורך בפלסטיק שמזוקק בתהליך מזהם. בקיצור, מחזור הוא חשוב במיוחד הן ברמה הפרטית ובמיוחד ברמה התעשייתית.
  • פליטת חומרים מזהמים – לא מעט מרכיבים בחיי היום יום שלנו כרוכים, בין השאר, בפליטה של חומרים מזהמים. דוגמה טובה לכך היא כמובן הרכבים שלנו – וככל שנצמצם את הנסיעות שלנו, ונעבור לדגמי רכבים מזהמים פחות, כך ייטב מבחינת זיהום הסביבה. עוד דוגמה טובה לכך היא החשמל שאנחנו צורכים – צריכה מוגברת של חשמל דורשת עבודה אינטנסיבית יותר של חברת החשמל, וככל שנצמצם את צריכת האנרגיה שלנו נחסוך כחברה יותר ויותר לא רק בכסף עבור עצמנו – אלא גם בפליטה של חומרים מזהמים בתהליך ייצור החשמל.
 
 
 

ארגמן איכות הסביבה – עוד חברה שעוסקת בעיקר בצמצום הזיהום ושיפור איכות הסביבה ככל שניתן

 
ארגמן איכות הסביבה, כפי שניתן להבין מהשם שלנו, היא חברה שעוסקת בשירותים שונים רלוונטיים עבור שמירה על הסביבה שבה אנחנו חיים. השירותים שלנו, שנועדו בין השאר בכדי לסייע את צמצום זיהום הסביבה שלנו, הם שירותים של פינוי פסולת, פחי מחזור, מכולות אשפה ודחסניות אשפה – כולם מוצרים שבשימוש נכון ובפנייה אלינו יסייעו בצמצום הזיהום של הסביבה שלנו.